Zamek Golubski - Golub-Dobrzyń

Adres: PTTK 13, 87-400 Golub-Dobrzyń, Polska.
Telefon: 566832455.
Strona internetowa: zamekgolub.pl.
Specjalności: Zamek, Hotel, Muzeum, Restauracja, Atrakcja turystyczna.

Opinie: Ta firma ma 6101 recenzji na Google My Business.
Średnia opinia: 4.5/5.

Lokalizacja Zamek Golubski

Zamek Golub-Dobrzyń jest jednym z najbardziej znanych i cenionych obiektów turystycznych w Polsce. Znajduje się pod adresem PTTK 13, 87-400 Golub-Dobrzyń, co sprawia, że jest łatwo dostępny dla turystów z różnych części kraju. Można skontaktować się z nimi pod numerem telefonu 566832455 lub odwiedzić ich stronę internetową zamekgolub.pl.

Zamek Golub-Dobrzyń oferuje szeroką gamę atrakcji dla odwiedzających, w tym zwiedzanie zamku, noclegi w hotelu, zwiedzanie muzeum, obiady w restauracji oraz inne atrakcje turystyczne. To idealne miejsce dla miłośników historii oraz osób poszukujących niezapomnianych wrażeń.

Opinie na temat Zamek Golub-Dobrzyń są bardzo pozytywne - firma ma aż 6101 recenzji na Google My Business, a średnia ocena wynosi imponujące 4.5/5. To świadczy o wysokiej jakości usług i atrakcyjności tego miejsca dla turystów.

Dla wszystkich zainteresowanych historią, kulturą i pięknymi miejscami, Zamek Golub-Dobrzyń to obowiązkowy punkt na mapie turystycznej Polski. Zachęcamy do kontaktu poprzez ich stronę internetową, gdzie można znaleźć więcej informacji oraz zarezerwować wizytę. Nie przegap okazji, aby odkryć tę fascynującą i piękną atrakcję turystyczną!

Recenzje dla Zamek Golubski

Zamek Golubski - Golub-Dobrzyń
Joanna Sławkowska
5/5

Wspaniałe miejsce gdzie można poczuć ducha zamierzchłych czasów. Byłam kilkukrotnie, w tym na firmowym wyjeździe integracyjnym. Swoją drogą, baaaardzo polecam organizację integracji w tym miejscu z noclegiem i imprezą na zamku, wcześniej można zorganizować spływ kajakowy. Wybierając się prywatnie warto zwiedzić cały zamek z przewodnikiem, można dowiedzieć się naprawdę zaskakujących rzeczy. Na zamku można równie zorganizować imprezę prywatną. Zamkowa restauracja serwuje przepyszne potrawy kuchni polskiej. Jeden minus za ogólnodostępną toaletę - faktycznie do gruntownego remontu.

Zamek Golubski - Golub-Dobrzyń
Zbigniew Bal.
4/5

1258 rok... od tego roku sięga historia tego zamku. Niszczony i odbudowywany .Odbudowywany i niszczony ...przechodził z rąk do rąk .Nawet Władysław Łokietek próbował go zdobyć... A i postać Jagiełły jest też tu znana. Dziś -robi także wrażenie . Jest ogromny z zewnątrz a z okien można podziwiać wspaniałe widoki gdyż stoi na wzgórzu.Podobno z zamkowych piwnic można było przedostać się do kościoła w mieście. ...Tak wiele ma ten zamek legend jak i bogata jest jego historia ,którą można zgłębiać. Niestety wystrój nie jest z epoki a tylko słabą kopią tego co było .Jednakże jest i tak ciekawym mie

Zamek Golubski - Golub-Dobrzyń
Pola W
4/5

Byłam tu na wycieczce szkolnej. Wystrzał z armaty poprostu bomba. Zdjęcia z rzucania siekierą - świetne. Pokoje w zamku do zwiedzania mieć specjalnego, wygurowane by ktoś przychodził. Dlatego przewodnik- który jest super zresztą opowiada przez godzinę o rzeczach mniej ważnych których poprstu jest dużo dlatego tak dużo czasu zajmuje opowieść o tym a rzeczy ważne omijają delikatnie udzielając skromnych odpowiedzi. U tak polecam. Ale ceny dużo za duże...

Zamek Golubski - Golub-Dobrzyń
Klaudia Zarzycka
3/5

Gdyby nie to, że byłam przejazdem, to żałowała bym wycieczki w to miejsce.
Pani przewodnik była już bardzo zmęczona, gdyż wchodziłam na ostatnie zwiedzanie o 18 także nie zostaliśmy zbytnio zaciekawieni. Ale lepsze to niż gdybym zwiedzała sama, gdyż organizacja jest bardzo kiepska.
Brak jakichkolwiek strzałek "kierunek zwiedzania", wszystko za zamkniętymi drzwiami. Brak jakichkolwiek tabliczek z informacjami, co się tak naprawdę ogląda. Sale ubogie, mało rekwizytów, które są pomieszane i poplątane jak chodzi o ich wiek i znaczenie.
Cena biletu jest zdecydowanie zawyżona jak na "ofertę zamku".

Zamek Golubski - Golub-Dobrzyń
Karolina R
2/5

Szału nie ma. Na samym początku przy wejściu mało sympatyczna pani sprzedająca bilety. Pani przewodnik z ogromną wiedzą, ciekawie opowiadająca, co uważam za ogromny plus tego miejsca. Niestety sale, które zostały nam pokazane nie zawierały praktycznie żadnych rekwizytów, kopii itd. Było dużo zdjęć i jedna sala z rzeczami autentycznymi. W punkcie z pamiątkami można spotkać zamkowego kota i przemiłą obsługę.
Czas pryska w momencie kiedy człowiek chce skorzystać z toalety. Podłogi i ściany bardzo brudne, lepiące się. Smród odrzuca na wejściu ale alternatywy nie ma.
Obejście zamku i parking jak na

Zamek Golubski - Golub-Dobrzyń
Mark Gyk
5/5

Po Malborku to najbardziej znany zamek krzyżacki na terenach Polski. Nie jest znana dokładna data budowy obecnego zamku murowanego, który postawiono w miejscu drewniano-ziemnej strażnicy, przypuszcza się że mógł to byś już rok 1293. Tak czy inaczej ten komturski zamek na pograniczu polsko-krzyżackim odegrał ważną i raczej niechlubną rolę w naszej historii. Warto odwiedzić ten obiekt ponieważ stanowi jeden z najlepiej zachowanych krzyżackich zamków konwentualnych (wzorcowo stawianych na planie czworoboku najczęściej przybliżonych do kwadratu) w naszym kraju.

Zamek Golubski - Golub-Dobrzyń
Edyta Rynkiewicz
5/5

Piękny zamek, majestatycznie rozpościerający się wśród wzgórz. Tuż przed wjazdem od strony Bydgoszczy widzimy usytuowany na górze zamek, który zaprasza do Siebie. Mieliśmy problem z wjazdem i znalezieniem parkingu, przydałaby się lepsza informacja poparta drogowskazami. Dziedziniec i parking po jego znalezieniu ma dość dużo parkingowych miejsc. Wielka kolumbryna z filmu Potop stoi na dziedzińcu i wita gości. Zamek pięknie zachowany.

Zamek Golubski - Golub-Dobrzyń
Magdalena W.
5/5

Architektura zamku, zewnętrzna plus dziedziniec, zdecydowanie na 5, robią baaardzo duże wrażenie, szczególnie dla osób, których kręcą zamkowe klimaty. Zwiedzanie wnętrz moim zdaniem warte takiego wydatku. Mało ciekawe eksponaty, którym przydałoby się momentami odkurzenie. Tak czy inaczej jeden z ciekawszych zamków w okolicy, dlatego ogólnie wysoka ocena.

Go up