Pałac Suchodolskich w Dorohusku - Dorohusk-Osada

Adres: Parkowa 5, 22-175 Dorohusk-Osada, Polska.

Specjalności: Obiekt historyczny, Atrakcja turystyczna.
Inne ważne informacje: Odpowiednie dla dzieci.
Opinie: Ta firma ma 152 recenzji na Google My Business.
Średnia opinia: 4.6/5.

Lokalizacja Pałac Suchodolskich w Dorohusku

Pałac Suchodolskich w Dorohusku Parkowa 5, 22-175 Dorohusk-Osada, Polska

Pałac Suchodolskich w Dorohusku jest obiektem historycznym i atrakcją turystyczną, położonym pod adresem Parkowa 5, 22-175 Dorohusk-Osada, w Polsce. To miejsce jest odpowiednie dla dzieci, co sprawia, że jest doskonałą opcją dla rodzin z dziećmi poszukujących ciekawych i edukacyjnych atrakcji.

Opinie na temat Pałacu Suchodolskich są bardzo pozytywne - firma posiada aż 152 recenzje na Google My Business, a średnia ocena wynosi 4,6/5. To doskonały wynik, który świadczy o wysokiej jakości usług i atrakcyjności tego miejsca dla turystów.

Ten historyczny pałac zachwyca swoją architekturą i bogatą historią. Znajduje się w malowniczej okolicy, otoczony zielenią, co sprawia, że jest idealnym miejscem do relaksu i odpoczynku. Wewnątrz pałacu można zobaczyć liczne eksponaty oraz poznać fascynującą historię tego miejsca.

Jeśli szukasz interesującej atrakcji turystycznej, Pałac Suchodolskich w Dorohusku z pewnością Cię zainteresuje. Specjalnością tego obiektu są nie tylko bogata historia, ale także ciekawe wystawy i programy edukacyjne dla odwiedzających.

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów na temat Pałacu Suchodolskich w Dorohusku, zachęcamy do odwiedzenia ich strony internetowej, gdzie znajdziesz dodatkowe informacje oraz aktualne wydarzenia. Skontaktowanie się z nimi przez stronę internetową to doskonały sposób na zaplanowanie wizyty i zdobycie niezapomnianych wrażeń.

Recenzje dla Pałac Suchodolskich w Dorohusku

Pałac Suchodolskich w Dorohusku - Dorohusk-Osada
Mariusz Ćwirta
5/5

Pięknie położony nad rzeką Bug, starannie odrestaurowany zewnątrz I wewnątrz. Mieści się w nim Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna.

Pałac Suchodolskich w Dorohusku - Dorohusk-Osada
leszek szalapak
4/5

Trafiłem przypadkiem jadąc na rowerze wzdłuż Bugu. Bardzo ładny pałac (z zewnątrz), wokół zadbany mały park. A w parku zbiorowy grób żołnierzy ks. Józefa Poniatowskiego.

Pałac Suchodolskich w Dorohusku - Dorohusk-Osada
Jolanta B
5/5

Z zewnątrz bardzo ładnie się prezentuje pośród otaczającej go zieleni . Szkoda że widziałam go tylko chwilkę i to bardzo późną nocą . Wielki szacunek za bardzo dobrze zorganizowany punkt recepcyjny dla uchodźców.

Pałac Suchodolskich w Dorohusku - Dorohusk-Osada
Grzegorz Niedźwiedź
5/5

Piękny, odrestaurowany pałac i park pałacowy.

Pałac Suchodolskich w Dorohusku - Dorohusk-Osada
Stefan Sitek
5/5

Ten przepiękny późnobarokowy pałac murowany z cegły zbudowany został około 1750 roku przez dziedzica Dorohuska Michała Maurycego Suchodolskiego w miejscu XVI-wiecznego dworu obronnego Orzechowskich, rozbudowanego przez Dominika Gołuchowskiego na skraju skarpy nadbużańskiej. Należy w regionie do nielicznych siedzib ziemiańskich. Salon w pałacu jak głosi legenda był początkowo zborem ariańskim. Od 1934 roku mieściła się tutaj szkoła a w czasach wojny niemiecki szpital wojskowy. Po wojnie gdy wybudowano nową szkołę w 1968 roku obiekt popadł w ruinę. W latach 1980-1988 odrestaurowane zostało na zlecenie konserwatora zabytków skrzydło wschodnie. W pobliżu pałacu pozostałości parku angielskiego z dwoma nagrobkami kamiennymi i barokową rzeźbą św. Barbary z 1806 roku. Pałac m.in. jest siedzibą Gminnej Biblioteki Publicznej i Gminnego Ośrodka Kultury i Turystyki. Jest tutaj także ‘Izba zbiorów regionalnych’.

Pałac Suchodolskich w Dorohusku - Dorohusk-Osada
Reper Niwelator
4/5

Warto zaliczyć to miejsce

Pałac Suchodolskich w Dorohusku - Dorohusk-Osada
Sebastian Kowalczyk
5/5

Warto odwiedzić. Aktualnie miejsce tymczasowego pobytu Uchodzców z Ukrainy. Można przywozić jedzenie it'd na miejscu fajna ekipa z Caritas Polska.

Pałac Suchodolskich w Dorohusku - Dorohusk-Osada
Miki Kleinwald
4/5

Pieknie wyremontowany, cieszy oko.

Go up